شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ 1113 0 2

انگیزه‌ برای شروع شنا به عنوان یکی از مهمترین ورزش هایی که سبب افزایش آمادگی جسمانی و سلامتی افراد در سنین مختلف میشود ممکن است کمی سخت باشد. مسائل کوچکی وجود دارند که با رعایت آنها میتوان شروع شنا را‌ آسان‌تر کرد.

نکاتی که شناگران باید رعایت کنند

انگیزه‌ برای شروع شنا به عنوان یکی از مهمترین ورزش هایی که سبب افزایش آمادگی جسمانی و سلامتی افراد در سنین مختلف میشود ممکن است کمی سخت باشد. مسائل کوچکی وجود دارند که با رعایت آنها میتوان شروع شنا را‌ آسان‌تر کرد.
 
نکات زیر می‌توانند کارایی شما را برای انجام شنا افزایش دهند.
- قبل از شروع شنا کمی در آب حرکت کنید:
بلافاصله بعد از رفتن به داخل آب شروع به شنای طولانی مدت نکنید. اول بدن خود را در آب گرم کنید و چند بار در آب سر بخورید. این کار باعث می‌شود که خون در بدن جریان یابد و بدن شما به داخل آب بودن عادت کند.
 
- در حین شنا به تنفس خود دقت کنید:
سعی کنید بعد از گرم کردن بدن بر روی تنفس خود در حال شنا کار کنید. در گوشه استخر بایستید و نفس گرفتن را تمرین کنید. تنفس درست یکی از عوامل موفقیت در شناست . در مراحل بعدی می‌توانید بر روی تکنیک خود کار کنید.
 
- زمان استخر را چک کنید:
بعضی از استخرها جلسات شنای اختصاصی دارند که برای تمرین شنا بهتر است . در استخر شلوغ ممکن است تمرین شنا سخت باشد.
 
- مراقب نظافت لوازم شنای خود باشید:
بعد از هر بار شنا لباس شنای خود را بشویید و مطمئن شوید که از کلر پاک شده است. این کار باعث می‌شود دوام لباس شنا بیشتر شود.
 
- لباس شنای خود را درست انتخاب کنید:
با دقت لباس شنای خود را انتخاب کنید و از خرید خود مطمئن شوید. لباس شنا باید راحت باشد. بعضی از مایو‌ها ممکن است زیبا باشند، اما بعد از مدتی حالت خود را از دست بدهند. قبل از خرید از کسانی که در این باره اطلاعات دارند کمک بگیرید.
 
- کیف مناسب برای لباس شنای خود بخرید:
از آنجایی که لباس شنا خیس می‌شود باید کیف پلاستیک مناسب تهیه کنید تا لباس خود را در داخل آن قرار دهید.
 
- از کلاه شنا استفاده کنید:
اگر به طور مداوم در معرض کلر باشید، موها و پوست سر شما آسیب می‌بینند. می‌توانید از کلاه شنا استفاده کنید تا از این مساله جلوگیری کنید.
 
- از مایوی آستردار استفاده کنید:
اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید به راحتی در آب بدن خود را گرم کنید از مایوی آستردار استفاده کنید. این نوع مایوها بدن را گرم می‌کنند، اما نباید جلوی حرکت را بگیرند. دمای آب استخرها با هم تفاوت دارد و در هر استخری نمی‌توانید از مایوی آستردار استفاده کنید.
 
- از عینک شنای مناسب استفاده کنید:
عینک شنا یکی از لوازم اصلی برای انجام این ورزش است. از عینک‌های شنایی استفاده کنید که شیشه آنها مات است. این عینک‌ها برای شنا در دریا و جلوگیری از آفتاب بهتر هستند.
منبع
ایسنا
کلمات کلیدی

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'سلامت ۱۱۸' نمی باشد.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان: پزشکی، روانشناسی، تغذیه، ورزش و زیبایی

نظر شما