سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ 81 0 1

محققان موفق به توسعه نوعی هدفون جدید شدند که صداهای دلخواه کاربر را تقویت کرده.

هدفونی برای مکالمه راحت در مکانهای شلوغ

محققان موفق به توسعه نوعی هدفون جدید شدند که صداهای دلخواه کاربر را تقویت کرده و صداهای اطراف که تمایلی به شنیدن آن ندارد را کاهش می‌دهد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، این هدفون جدید که محصول شرکت Bose بوده و  Hearphones نام دارد، صداهای موجود در اطراف را مسدود نمی‌کند بلکه به کاربر کمک می‌کند تا صداهای اطراف از صدای دلخواه مجزا شده و بر روی صداهای مورد علاقه خود مانند صدای شخصی که با او در حال مکالمه است تمرکز کند.
 
این شرکت تولید کننده تجهیزات صوتی، یک وبسایت را برای محصولات Hearphone راه اندازی کرده و یک جفت ایرباد که مجهز به میکروفون‌های جهت دار هستند را عرضه کرده که صدای دلخواه کاربر را تقویت کرده و صداهای محیط اطراف را کاهش می‌دهد.
 
Bose چند هفته قبل مورد توجه برخی از کاربران Hacker News و Reddit قرار گرفته زیرا به گفته آنها شباهت زیادی به QuietControl 30 که یک هدفون با استفاده از نوعی فناوری هوشمند شنوایی، قابلیت حذف صدای محیط اطراف است دارد.
 
قیمت QuietControl 30  299 دلار بوده و در فوریه سال آینده روانه بازار خواهد شد. متاسفانه Bose هنوز اطلاعاتی درباره قیمت و زمان عرضه Hearphone به بازار اعلام نکرده است اما در ماه قبل اپلیکیشن iOS مربوط به این فناوری را بر روی iTunes قرار داده است.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'سلامت ۱۱۸' نمی باشد.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان: پزشکی، روانشناسی، تغذیه، ورزش و زیبایی

نظر شما