سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ 109 0 1

این دستگاه مشابه جاروبرقی کار می کند و به فضانورد امکان می دهد با وزن طبیعی بدن خود ورزش کند.

فضانوردان چطور ورزش می کنند؟

محققان برای مقابله با مساله بی وزنی که مشکلاتی را برای سلامتی فضانوردان در ماموریت های فضایی طولانی مدت ایجاد می کند، وسیله ای ورزشی مشابه جاروبرقی ساختند.
 
به نقل از ایرنا ، این دستگاه بزرگ شبیه جاروبرقی دور کمر فضانورد قرار می گیرد و از طریق اعمال یک نیروی پرقدرت مکش، در قسمت پایین تنه وی احساس وزن ایجاد می کند و به گفته آلن هارژنز جراح ارتوپد در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو که در ساخت این دستگاه مشارکت داشت، شکلی اولیه از جاذبه مصنوعی است.

به گزارش پایگاه اینترنتی گاردین،این دستگاه مشابه جاروبرقی کار می کند و به فضانورد امکان می دهد با وزن طبیعی بدن خود ورزش کند.

آژانس های فضایی در حال بررسی روش هایی برای شبیه سازی جاذبه هستند چراکه بی وزنی باعث طیف وسیعی از مشکلات مرتبط با سلامتی برای فضانوردان می شود که شامل کمردرد، ضعف عضلانی و اسکلتی و تجمع مایع در بالاتنه می شود؛ حتی پس از بازگشت به زمین در پی ماموریت های شش تا 12ماهه، انطباق مجدد بدن فضانوردان با فشارهای وارد شده روی پا و یا نشیمنگاه، برای آنها راحت نیست.

وسیله جدید در قیاس با سانتریفیوژ(قفس قلزی) که پیشتر برای تقویت عضلانی و ورزش فضانوردان ساخته شده بود، کم هزینه تر و ایمن تر غنوان شده است.
 

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'سلامت ۱۱۸' نمی باشد.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان: پزشکی، روانشناسی، تغذیه، ورزش و زیبایی

نظر شما