شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ 76 0 1

علاوه بر این، موکاکاف هم بر فشار خون سیستولیک و هم فشار خون دیاستولیک و ضربان قلب نظارت می‌کند...

طراحی یک دستگاه جدید برای نظارت بر فشار خون

محققان یک دستگاه فشار خون جدید را طراحی کردند که برای استفاده از آن نیازی به بالا دادن آستین و نصب آن بر دور بازو نبوده و به راحتی دور مچ دست بسته می‌شود.
 
به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، این دستگاه جدید که توسط شرکت Mocacare توسعه یافته موکاکاف Mocacuff)) نام دارد، با دستگاه‌های سابق اندازه‌گیری فشار خون تفاوت داشته و به جای بازو به دور مچ دست بسته می‌شود.
 
استفاده از موکاکاف بسیار آسان بوده و کاربران بدون نیاز به بالا زدن آستین که برای برخی افراد یک مشکل محسوب می‌شود می توانند به راحتی و به صورت روزانه فشار خون خود را کنترل کنند.
 
یکی از مزایای موکاکاف این است که نتیجه به دست آمده را بر روی یک صفحه نمایش نسبتا بزرگ نشان داده و بر خلاف نمایشگرهای بی‌سیم دیگر نیازی به اتصال به یک برنامه همراه ندارد.
 
موکاکاف قابلیت ذخیره سازی 99  نتیجه را در خود داشته و می‌تواند با گوشی‌های هوشمند همگام سازی شود. موکاکاف با دو باتری AAA (نیم قلمی)کار کرده و به ادعای شرکت سازنده آن این باتری‌ها جوابگوی 250 بار استفاده از این دستگاه هستند.
 
وجود این باتری‌ها استفاده از دستگاه را بسیار آسان می‌کند زیرا بر خلاف دستگاه‌های دیگر که حتما از طریق یک پورت یواس‌بی و با برق شارژ می‌شوند، نیازی به برق ندارد.
 
علاوه بر این، موکاکاف هم بر فشار خون سیستولیک و هم فشار خون دیاستولیک و ضربان قلب نظارت می‌کند. اپلیکیشن همراه این دستگاه هم برای سیستم عمل اندروید و هم iOS در دسترس بوده که سابقه اندازه گیری‌های قبلی فشار خون را در خود ذخیره می‌کند. قیمت این فناوری جدید 69 دلار بوده که در حال حاضر قیمت پیش سفارش آن 49 دلار است.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'سلامت ۱۱۸' نمی باشد.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان: پزشکی، روانشناسی، تغذیه، ورزش و زیبایی

نظر شما