سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ 164 0 1

«لئون راسل» ‌خواننده،‌ ترانه‌سرا و پیانیست مطرح آمریکایی در سن ۷۴ سالگی از دنیا رفت.

لئو راسل، موسیقی‌دان مشهور درگذشت

«لئون راسل» ‌خواننده،‌ ترانه‌سرا و پیانیست مطرح آمریکایی در سن ۷۴ سالگی از دنیا رفت. به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت: «لئون راسل» موسیقی‌دان معروف «راک اند رول» که در کنسرت بسیاری از خوانندگان درجه یک نوازندگی کرده، هنگامی که خواب بود ‌در ایالت تنسی آمریکا درگذشت.
 
«راسل» طی سال‌های اخیر درگیری بیماری‌های مختلفی بود؛ ‌او سال ۲۰۱۰ تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت و در جولای ۲۰۱۶ دچار حمله قلبی شد. «التون جان» موسیقی‌دان سرشناس انگلیسی، او را مهم‌ترین الگوی خود در ترانه‌سرایی، ‌خوانندگی و پیانونوازی می‌دانست.

«لئون راسل» در دهه ۱۹۶۰ نوازنده گمنام پیانو در استودیوها بود که در دهه ۱۹۷۰ به یکی از فعال‌ترین نوازندگان موسیقی «راک اند رول» بدل شد. این هنرمند سال ۲۰۱۱ جایگاهی برای خود در تالار «راک اند رول» پیدا کرد. در آن دوران «راسل» را با لقب «استاد فضا و زمان» می‌شناختند.

«راسل» برای مدتی نوازندگی را کنار گذاشته بود اما «التون جان» دوباره او را به صحنه برگرداند. این دو در سال ۲۰۱۰ آلبومی به نام «وحدت» را منتشر کردند که نامزد جایزه «گرمی» شد.

«راسل» طی دوران فعالیت خود بیش از ۳۵ آلبوم و حدود ۴۳۰ ترانه منتشر کرد و برای بسیاری از خوانندگان ترانه می‌سرود. او در سال ۱۹۷۶ در بخش ترانه سال نامزد جایزه «گرمی» شد. «رابرت بنسون» با نسخه‌ای از ترانه «این بالماسکه» راسل موفق شد جایزه «گرمی» بهترین رکورد سال ۱۹۷۷ را کسب کند.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'سلامت ۱۱۸' نمی باشد.

سلامت ۱۱۸: مرجع سلامت جسم و روان: پزشکی، روانشناسی، تغذیه، ورزش و زیبایی

نظر شما